2017 Şarkılar
anasayfa / iletişim
Yeni Şarkılar 2017 - En Çok Dinlenen Şarkılar / 2017 Şarkılar DMCA.com Protection Status
Akustik - Müzik Dinle
Akustik şarkılar sarkilar1.com'da toplandı.
Akustik Müzik TOP5
1.Sen Sevda Mısın (Akustik) - Buray
2.İncirler (Akustik) - İlyas Yalçıntaş
3.Hoşgeldin (Akustik) - Koray Avcı
4.Seni Kimler Aldı (Akustik) - Toygar Işıklı
5.Miş Miş (Akustik) - Simge

Güzel bir cumartesi gününden daha herkese merhaba. Keyifli bir gün geçirmeniz için akustik şarkılarımız tam ihtiyacınız olan şey. Hemen bu yaklaşık 100 şarkılık akustik müzik listemizi dinlemeye başlayın ve Cumartesi gününüz daha özel olsun :).

Hani bir mekana oturup Bengü'yü canlı dinlemeyi çok istersiniz ya... Ya da Gökhan Türkmen yanı başınızda söylüyormuş gibi hissetmek... İşte biz akustik severlerin neden bu türü sevdiğimizin cevabı galiba bu. Bizler birçok efektle süslenmiş sesin yerine temiz, berrak, ya da yalın insan sesi dinlemeyi daha çok seviyoruz. Akustik şarkılar o yüzden bizim için hep daha özel oldu ve öyle olacak. Bu şartlarda en güzel akustik şarkıları bir araya getirdiğimiz bir liste olmasaydı da olmazdı. Hatta baya geç bile kaldık ama en sonunda yaptık.

Akustik Nedir?

Akustik, bir ses bilimidir. Ses üzerine her türlü detayla ilgilenen bir bilim dalıdır. Bunu maddenin tüm hallerindeki dalga yayılımının özelliklerini tespit etmeye çalışır. Nelerin gürültüye sbep olduğunu, gürültüyü kontrol etmenin yollarını incelemek de Akustik biliminin ilgi alanlarındandır.

Akustik Müzik Nedir? Akustik Müzik Nasıl Yapılır

Tamamen akustik enstrümanlar kullanılarak yapılan müzik türüne akustik müzik denir. Bu bağlamda elektrik ve elektronik müzikten ayrılır. Doyurucu bir akustik müzik ortaya çıkarmak için, elektronik amfilerle müziğin sesi arttırılmaya çalışılır. Akustik şarkılarda vokal sesi ön planda olduğu için, vokalin temiz bir performans vermesi gerekir.

Dinlemeye Değer Bir Akustik Müzik Listesi

İşte size en popüler Türkçe şarkıların akustik versiyonlarından hazırladığımız güzel bir liste daha. Gözlerinizi kapatın ve sanki her biri yanınızda canlı söylüyormuşçasına şarkıları dinleyin.
Keyifli dinlemeler...
Akustik Müzik Listemizde İlk 3:

  1. 1- Buray'ın Sen Sevda Mısın şarkısının akustik versiyonu
  2. 2- İlyas Yalçıntaş'ın meşhur İncirler şarkısının akustik versiyonu
  3. 3- Son dönemin en popüler isimlerinden Koray Avcı'nın Hoşgeldin şarkısının Akustik versiyonu