2017 Şarkılar
anasayfa / iletişim
Yeni Şarkılar 2017 - En Çok Dinlenen Şarkılar / 2017 Şarkılar DMCA.com Protection Status
Eski Nostaljik Şarkılar
Sizler için sarkilar1.com'da

Dilinize eskilerden bir şarkı mı takıldı? Canınız biraz nostalji yapmak mı istedi? Sonra bu hevesle gidip biraz nostalji şarkılar araması yaptınız ve muhtemelen karşınıza karmakarışık sonuçlar çıktı. Eski şarkılar arasında kaybolup gittiniz. En azından durum bizim için olay böyle gelişti. Aradığımız eski şarkıları bulma konusunda sıkıntılar çektik. Bulduklarımızın da ses kalitesi içler acısı durumdaydı. Bu sorunu başkalarının da yaşadığını düşünerek sarkilar1.com'a 90'ların en iyi 100 şarkısını koymaya karar verdik.

...
Biz de 1990'ların şarkılarıyla büyüdüğümüz için önümüzde birçok alternatif vardı. Fakat biz bunun mükemmel bir liste olmasını istedik. Seçiciliği üst seviyeye çıkararak birkaç gün uşraştık. Hepsi eskilerden kalma şarkılar olduğu için en kaliteli mp3'ü bulmak için hayli uğraştık. Tabi olmazsa olmaz bir gereklilik daha vardı. Hangi şarkı hangi yıla aitti? Bunun için de her biri hakkında teker teker araştırma yaparak şarkı isimlerinin yanına yayınladığı tarihi de yazarak listeyi ortaya koyduk. Buradaki şarkıların ne kadar iyi olduğu bir tarafa, hepsi o dönem çok popülerdi. Ama sonuçta bunlar insanların ortalama 20 sene önceki zevkleriydi, şimdiye çok şey değişmiş olabilirdi. Haliyle bu liste için de bir oylama sistemi gerekliydi ve koyduk. Bu 100 eski şarkıdan en az oyu alan 10 şarkıyı belirli aralıklarla değiştirmeyi planlıyoruz. Böylelikle liste gün geçtikçe daha mükemmel bir hal alacak.
Listenin en güzel şarkılarla sıralanmasına katkı yapmak için, hoşunuza giden parçanın yanındaki butonu kullanarak ona oy vermeyi ihmal etmeyin. Böylelikle nostaljik şarkılar keyfinin artmasında sizin de bir katkınız olmuş olacak. Keyifli dinlemeler, eski şarkılar güzeldir.